PARTNER PORTALU
  • BGK

Świdnicka lokalna grupa działania ze środkami

  • AZA    21 maja 2010 - 16:43

Są już pierwsze środki na realizację projektów finansowanych z PROW 2007-2013 oś Leader w ramach lokalnej grupy działania pod nazwą „Szlakiem Granitu”. Na zagospodarowanie centrum wsi Bystrzyca Górna pod potrzeby turystyczno-rekreacyjne gmina Świdnica otrzyma dotację w wysokości 25 tys. zł.
W ramach projektu na „Zagospodarowanie centrum wsi Bystrzyca Górna pod potrzeby turystyczno-rekreacyjne” powstaną drogi i ścieżki, boisko do piłki plażowej, stół do tenisa stołowego, altanki, urządzenia do ćwiczeń, ławki i tablica informacyjna. Całość obiektu zostanie ogrodzona. Przewidywany okres wykonania w/w prac planowany jest na koniec sierpnia br. Wartość zadania wyniesie ok. 51,5 tys. zł. w tym dotacja na poziomie ok. 25 tys. zł.

Miejscowość Bystrzyca Górna położona jest w bliskim sąsiedztwie wsi Lubachów, gdzie do końca 2010 r. zakończona zostanie kolejna inwestycja gminy Świdnica jaką jest schronisko. Na zmianę sposobu użytkowania budynku Szkoły Podstawowej w Lubachowie na szkolne Schronisko Młodzieżowe, z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 władze gminy otrzymały dotację w wysokości 1,14 mln zł. - Doskonała lokalizacja dwóch miejscowości, które dzięki funduszom unijnym zmieniają swój wizerunek i infrastrukturę z pewnością zostanie dostrzeżona przez turystów i miłośników weekendowego wypoczynku - mówi wójt gminy Świdnica.

To nie jedyne projekty, które władze gminy będą realizować w ramach lokalnej grupy działania. Na dofinansowanie oczekują trzy kolejne wnioski: remont świetlicy w Mokrzeszowie (w ramach naboru „Odnowa i rozwój wsi”), remont świetlicy w Bojanicach oraz projekt Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji „Dzielmy się tradycją i chlebem” na łączną kwotę ponad 500 tys zł. Obecnie wnioski są po ocenie formalnej i oczekują na dofinansowanie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.