PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie inwestycje z unijnym wsparciem

  • AT    4 lutego 2013 - 11:44
Świętokrzyskie inwestycje z unijnym wsparciem

Stadion sportowy w Wojciechowicach, modernizacja amfiteatru w Opatowie, nowa droga w gminie Zagnańsk - a wszystko to dzięki unijnemu wsparciu. Trzy samorządy podpisały w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach umowy o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
- Są to inwestycje bardzo oczekiwane przez lokalne społeczności, tym bardziej cieszę, się, że pomimo trudności na rynkach finansowo-płatniczych, udało się samorządom znaleźć na nie środki i zostaną zrealizowane - mówi Kazimierz Kotowski członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

Do gmin trafi łącznie ponad 5 mln zł unijnego dofinansowania, co stanowi 60% kosztów kwalifikowanych tych inwestycji. 2 mln zł kosztować będzie budowa drogi łączącej Kaniów z Borową Górą w gminie Zagnańsk.

- Droga sąsiaduje ze zbiornikiem wodnym w Kaniowie - miejscem często odwiedzanym przez mieszkańców gminy i powiatu, szczególnie latem. Ma więc duże znaczenie dla ruchu turystycznego. Znajduje się nie tylko obok zalewu, ale również sceny, na której odbywa się wiele imprez plenerowych Kaniowa - mówi Szczepan Skorupski, wójt gminy Zagnańsk.

Oprócz budowy drogi i linii oświetlenia, projekt obejmuje również przebudowę siedzi wodociągowej i gazowej.

Gmina Wojciechowice inwestować będzie w sport i rekreację.

- Nasz projekt dotyczy przebudowy stadionu sportowego, który w tej chwili nie posiada trybun ani zaplecza socjalnego - mówi wójt gminy Szymon Sidor - planujemy wyposażyć go w scenę, chodniki dojazdowe, nowe oświetlenie. Będą na nim organizowane różnego typu imprezy, na przykład dożynki, będzie służył mieszkańcom gminy.

Plan realizacji inwestycji zakłada, że stadion zostanie oddany do użytku pod koniec 2014 roku.

Najszerszy jest projekt Gminy Opatów, obejmujący odbudowę kąpieliska na terenie zdewastowanego i nieczynnego dziś basenu, modernizację miejskiego stadionu, wymianę stolarki okienno-drzwiowej publicznego przedszkola i odnowienie opatowskiego amfiteatru. Prace trwają już od 2010 roku, a swój finał będą miały za dwa lata.

- Wartość całego projektu to około 10 mln zł. 1,4 mln zł kosztować będzie przebudowa stadionu, budowa całego kompleksu rekreacyjno-sportowego przy basenie pochłonie około 5 mln zł i kolejne 1,2 mln zł na przebudowę amfiteatru - informuje burmistrz Opatowa Andrzej Chaniecki.

Opatowski stadion zostanie ogrodzony, wyposażony w budynek zaplecza, trybuny, boisko treningowe, oświetlenie i nowy parking. Podobny lifting czeka amfiteatr, którego modernizacja obejmie wymianę dachu, remont sceny i miejsc dla publiczności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.