PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie planuje inwestycje za pół miliarda. Jakie?

  • PropertyNews.pl/AT    13 kwietnia 2017 - 11:19
Świętokrzyskie planuje inwestycje za pół miliarda. Jakie?
Świętokrzyskiego chce uzyskać blisko pół miliarda złotych z UE na inwestycje (fot.pixabay)

Przedsiębiorcy i samorządy z województwa świętokrzyskiego chcą uzyskać blisko pół miliarda złotych unijnego dofinansowania na inwestycje. W planach znalazły się m.in. parki rozrywki i obiekty hotelowe.
Gmina Busko-Zdrój chce zbudować tężnię i pijalnię wód, a Uzdrowisko Busko-Zdrój zaadaptować niewykorzystywaną od lat wieżę ciśnień na kawiarnię z tarasem widokowym. Powiat kazimierski planuje basen termalny z wodą siarczkową przy obecnej pływalni w Kazimierzy Wielkiej. W planach właściciela Parku Miniatur i Rozrywki „Sabat” w Krajnie jest budowa obiektu hotelowo-rozrywkowego.

Czytaj też: Inwestycje drogowe nabierają tempa. Wydatki na drogi wzrosły dwukrotnie

Baseny z rozsuwanym szklanym dachem zamierzają z kolei zbudować właściciele hotelu Binkowski w Kielcach. Jak podaje kielce.gazeta.pl, na pograniczu Sandomierza i gminy Dwikozy prywatny przedsiębiorca zamierza stworzyć park tematyczny poświęcony ziołolecznictwu i winiarstwu.

"Finansowanie inwestycji i fundusze unijne" to temat jednej z sesji na Europejskim Kongresie Gospodarczym, jaki odbędzie się w dniach 11-12 maja w Katowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.