PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie w pierwszej trójce

  • KB    10 maja 2010 - 12:21

Województwo świętokrzyskie zajmuje drugie miejsce w kraju w realizacji unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – wynika z najnowszych danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
– Dotychczas przyznaliśmy dofinansowanie ponad 700 projektom, na łączną kwotę 540 mln zł – mówi wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Zdzisław Wrzałka, nadzorujący realizację programu w regionie. - To 44 procent z 317 mln euro, które nasze województwo ma do dyspozycji w latach 2007 - 2013. Pod tym względem lepszy jest od nas tylko region podkarpacki.

Według danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego województwo świętokrzyskie jest również wysoko w rankingu pokazującym, na ile sprawnie autorzy projektów potrafią korzystać z przyznanego im wsparcia. Dotychczas świętokrzyscy projektodawcy wykorzystali 295 mln zł, a więc blisko jedną piątą kwoty przyznanej naszemu województwu w ramach PO KL. Stawia to region na trzecim miejscu w kraju.

Program Operacyjny Kapitał Ludzki umożliwia m. in. bezpłatne podnoszenie kwalifikacji zawodowych osobom dorosłym, uzyskanie dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej, tworzenie przedszkoli na terenach wiejskich, organizację dodatkowych zajęć w szkołach. Program finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego. W województwie świętokrzyskim wdrażają go Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego i Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.