PARTNER PORTALU
  • BGK

Symulator dla szczecińskiej Akademi Morskiej z RPO

  • BEZ    9 grudnia 2009 - 20:44

Ważny dla uczelni i regionu projekt Akademii Morskiej w Szczecinie otrzyma dofinansowanie z RPO. Dziś podpisanie umowy.
„Budowa Centrum Symulacyjnego Terminalu LNG i Symulatora Ładunkowego Statków do Przewozu Ładunków Ciekłych w Akademii Morskiej w Szczecinie” to projekt szczecińskiej Akademii Morskiej, który pomyślnie przeszedł całą procedurę konkursową w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego i już dziś (10 grudnia) marszałek województwa zachodniopomorskiego Władysław Husejko osobiście swym podpisem potwierdzi przyznanie  dofinansowania dla projektu Akademii.
 
Uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie projektu w ramach RPO WZ odbędzie się jutro, 10 grudnia br., w Sali Senatu Akademii Morskiej w Szczecinie przy Wałach Chrobrego 1.

Budowa Centrum Symulacyjnego Terminalu LNG i Symulatora Ładunkowego Statków do Przewozu Ładunków Ciekłych  jest przedsięwzięciem, które znakomicie wpisuje się strategiczne kierunki rozwoju województwa zachodniopomorskiego, szczególnie w kontekście przyszłej budowy terminalu paliwowego w Świnoujściu.

Warto dodać, że realizacja projektu Akademii pozwoli na przeprowadzenie szkoleń dla specjalistów w zakresie bezpieczeństwa przewozu gazu płynnego, a tym samym zdobycie unikalnych kwalifikacji, które do tej pory dostepne były jedynie za granicą. Zauważmy jeszcze, że będzie to trzeci w Europie tego typu symulator.  

Projekt jest realizowany w ramach Osi 7. Rozwój infrastruktury społecznej i ochrony zdrowia, Działanie 7.1. Infrastruktura edukacyjna, Poddziałanie 7.1.1. Infrastruktura edukacyjna – szkolnictwo wyższe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013.

Całkowity koszt realizacji projektu szacuje się 5 815 702,83 zł, a maksymalne dofinansowanie na 2 907 408,64 zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.