PARTNER PORTALU
  • BGK

System informacji z RPO

  • AZA    7 stycznia 2011 - 21:41

Dwa projekty – Gminy Miasto Świnoujście oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego otrzymają dofinansowanie ze środków RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zadecydował o przyznaniu dotacji na realizację następujących projektów:

Gmina Miasto Świnoujście realizuje projekt „Rozwój systemu informacji turystycznej w Świnoujściu”. Projekt składa się z następujących elementów: zakupu i wyposażenia lokalu na potrzeby utworzenia Informacji Turystycznej, zakupu i instalacji 3 sztuk Infomatów oraz zakupu i dostawy przenośnego obiektu na potrzeby sezonowej Informacji Turystycznej. Przyznane dofinansowanie wyniosło 2 142 650,66 złotych. Realizacja inwestycji rozpocznie się w kwietniu 2011 r., a jej zakończenie planowane jest na koniec 2011 r.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego otrzyma dofinansowanie na realizację projektu „Zwiększenie dostępu do informacji turystycznej poprzez modernizację i usprawnienie funkcjonowania Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie”. Realizacja przedsięwzięcia polega m.in. na wyremontowaniu istniejącej siedziby RCIT i zakupie wyposażenia do Sali Obsługi. Przyznana dotacja wyniosła 208 906,74 złotych. Inwestycja rozpocznie się w marcu 2011 r., a zakończona zostanie w grudniu 2011 r.

Oba powyższe projekty realizowane są w ramach priorytetowej Osi 5. Turystyka, kultura i rewitalizacja, Działanie 5.1 Infrastruktura turystyczna, Poddziałanie 5.1.2 Regionalny system informacji turystycznej oraz rozwój produktów turystycznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Łączna kwota przyznanych dotacji to 2 351 557,40 zł – środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.