PARTNER PORTALU
  • BGK

Szansa na odblokowanie węzła warszawskiego

  • wnp.pl    14 marca 2012 - 19:08
Szansa na odblokowanie węzła warszawskiego

Korzystając ze wsparcia środków unijnych w wieloletnim planie inwestycyjnym na lata 2014-2020, w woj. mazowieckim istnieje szansa na przywrócenie kilku martwych lub obumierających linii kolejowych, modernizację ważnych odcinków, a przede wszystkim odblokowanie węzła warszawskiego, w celu zwiększenia jego możliwości przepustowości pociągów.
Dziś jednym z problemów jest pogorszenie warunków przejezdności po tych niektórych odcinkach linii, na których odbywa się jednocześnie ruch pociągów dalekobieżnych i intensywny ruch pociągów podmiejskich i towarowych. Lokalne pociągi muszą przepuszczać te pierwsze, co niekiedy opóźnia czas ich przejazdu nawet o 20 minut (20 proc.), jak na trasie Łowicz-Warszawa.

- W przyszłym wieloletnim budżecie możliwa będzie budowa drugiej pary torów na kilku kluczowych odcinkach węzła warszawskiego, podobnie np. na węzłach wrocławskim i poznańskim - powiedział Zbigniew Szafrański, prezes PKP Polskie Linie Kolejowe. - Umożliwi to odseparowanie ruchu różnych rodzajów pociągów.

Więcej czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.