PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecińskie morskie opowieści

  • wer/mat.pras.    4 listopada 2011 - 15:35
Szczecińskie morskie opowieści

''Morskie opowieści - stworzenie infrastruktury technicznej ogólnodostępnych sieci bezprzewodowych i dostępnych publicznie punktów dostępu do Internetu'' - taki tytuł nosi projekt realizowany przez Akademię Morską w Szczecinie.
4 listopada podczas spotkania w rektoracie Akademii Morskiej,marszałek Olgierd Geblewicz (oceń działania marszałka), wicemarszałek Andrzej Jakubowski oraz rektor Stanisław Gucma podpisali umowę o dofinansowanie tej inwestycji.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 w wysokości ok. 1,3 mln zł. Jego całkowity koszt to ponad 1,7 mln zł.

W ramach projektu stworzona zostanie infrastruktura techniczna umożliwiająca uruchomienie otwartych i publicznie dostępnych punktów dostępu do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej WiFi - tzw. Hotspot’ów. W zasięgu sieci będą pomieszczenia wszystkich budynków Akademii Morskiej w Szczecinie (zabierz głos/oceń prezydenta) oraz w Świnoujściu (zabierz głos/oceń prezydenta).

Dodatkowo sieć obejmie swoim zasięgiem obszar bezpośrednio przylegający do budynków uczelni w obu miejscowościach. Zostaną także utworzone Publiczne Punkty Dostępu do Internetu, w postaci tzw. Kiosków Multimedialnych, czyli samodzielnych, podłączonych do Internetu stanowisk komputerowych (tzw. PIAP-ów), dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt w wyraźny sposób wspomoże rozwój społeczeństwa informacyjnego w regionie oraz przyczyni się do wparcia budowy gospodarki opartej na wiedzy, dostosowując Akademię Morską do światowych standardów informatyzacji.

Rozpoczęcie projektu planowane jest na styczeń 2012 r., zaś zakończenie prac na marzec 2013 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.