PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolenia w ramach "Odnowy Dolnośląskiej Wsi"

  • PAP    30 maja 2012 - 15:43

Ponad 80 osób z pięćdziesięciu dwóch sołectw z woj. dolnośląskiego wzięło udział w szkoleniach dotyczących m.in. zakładania stowarzyszeń oraz pisania i rozliczania projektów, w tym unijnych. Szkolenia odbyły się w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".
Jak poinformowała w środę rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Dagmara Turek-Samól, szkolenia zostały zorganizowane w trzech turach i trwały od połowy kwietnia do końca maja.

Podczas warsztatów uczestnicy spotkań zapoznali się z m.in. z prawnymi zasadami tworzenia organizacji pozarządowych, przygotowaniem kluczowych dokumentów niezbędnych do jego rejestracji, zasadami zarządzania projektami w tym tworzenia harmonogramu i budżetu projektów, rozpoznawaniem i definiowaniem potrzeb.

"Dodatkowo zapoznali się ze szczegółami związanymi z konstrukcją budżetu, wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków, przygotowaniem dokumentacji księgowej oraz opisem dokumentów księgowych" - mówiła rzeczniczka.

Kolejny cykl szkoleniowy zorganizowany zostanie jesienią 2012 r.

Celem programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi", w ramach którego zorganizowane zostały warsztaty, jest rozwój obszarów wiejskich poprzez integrację i aktywizację mieszkańców. Odnosi się on nie tylko do sfery gospodarczej, ale zakłada także kultywowanie lokalnych tradycji.

Efektem programu ma być uruchomienie trwałego rozwoju społeczności wiejskich na obszarze wybranych sołectw i gmin oraz ich oddziaływania na bliższe i dalsze obszary wiejskie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.