PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolenie nt. uzyskania środków z UE na kulturę

  • PAP    19 sierpnia 2011 - 21:13
Szkolenie nt. uzyskania środków z UE na kulturę

Instytucje i organizacje kulturalne mogą wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym pozyskiwania pieniędzy w ramach Programu Kultura 2007-2013. Zapisy na szkolenie rozpoczęły się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Program Kultura 2007-2013 jako jedyny w Unii Europejskiej skierowany jest bezpośrednio do przedstawicieli prywatnych i publicznych instytucji i organizacji kulturalnych w Europie. Z ramienia Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania szkolenie prowadzić będzie uczelniane Regionalne Centrum Informacji Europejskiej. Zainteresowani mogą nadsyłać zgłoszenia do 31 sierpnia.

"Celem programu jest rozwój współpracy pomiędzy twórcami, uczestnikami życia kulturalnego oraz instytucjami kulturalnymi krajów europejskich" - zauważył dyrektor Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej Dominik Łazarz.

Uczestnicy szkolenia poznają m.in. najważniejsze założenia Programu Kultura 2007-2013. Dowiedzą się, w jaki sposób uzyskać dofinansowanie unijne na projekty kulturalne, realizowane na poziomie europejskim, a także jak tworzyć projekt międzynarodowy. Szkolenie obejmuje także warsztaty praktyczne.

Łazarz przypomniał, że program Kultura 2007-2013 oferuje m.in. dotację na międzynarodowe projekty współpracy kulturalnej w wysokości nawet do 500 tys. euro rocznie. Dofinansowanie mogą uzyskać kulturalne instytucje oraz organizacje publiczne i prywatne.

"Unijną dotację można wykorzystać na przykład na organizację festiwali, nocy muzeów i innych imprez w ramach międzynarodowej promocji kultury lokalnej" - powiedział Łazarz.

Szkolenie jest bezpłatne; zostało sfinansowane z Komisji Europejskiej. Zorganizowanie szkolenia w Rzeszowie umożliwiła współpraca uczelni z Punktem Kontaktowym ds. Kultury działającym przy Instytucie Adama Mickiewicza w Warszawie.

"W ramach obecnej edycji Programu Kultura 2007-2013 będą uruchomione jeszcze tylko dwa nabory na działania w zakresie współpracy kulturalnej, festiwale lub projekty badawcze. Warto, aby podkarpackie organizacje związane z kulturą już teraz zaczęły przygotowywać wnioski grantowe" - podkreślił Łazarz. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.