PARTNER PORTALU
  • BGK

Szlak tradycji rzemieślniczych na Dolnym Śląsku nagrodzony

  • PAP    27 maja 2012 - 16:00

Szlak turystyczny prezentujący tradycje rzemieślnicze kilkunastu polskich i czeskich miejscowości został nagrodzony w konkursie "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich" organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
Projekt "Via Fabrilis - szlak tradycji rzemieślniczych" zdobył nagrodę w kategorii turystyka transgraniczna i międzynarodowa. Szlak powstał dzięki współpracy Muzeum Karkonoskiego w czeskim Vrchlab~ i Muzeum Ceramiki w Bolesławcu (Dolnośląskie).

Trasa obejmuje obiekty muzealne w sześciu polskich miejscowościach i sześciu czeskich. Po polskiej stronie to m.in. Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Ratusz w Lwówku Śląskim czy Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. W części południowego sąsiada na szlaku znalazły się m.in. Huta Szkła Novosad i syn w Harrachovie czy Muzea Karkonoskie w Jilemnicy i w Vrchlab~.

Obiekty muzealne oprócz wystaw, prezentujących charakterystyczne dla Karkonoszy przykłady rękodzieła i rzemiosła, oferują turystom również uczestnictwo w procesie produkcji.

Realizacja projektu "Via Fabrilis - szlak tradycji rzemieślniczych" kosztowała ok. 2,4 mln zł, z czego ok. 2 mln zł to środki unijne.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zorganizowało konkurs "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich" po raz piąty. Nagradzane są w nim najlepsze projekty z zakresu turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, które współfinansowane są ze środków unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.