Szybciej odmrożą fundusze na e-administrację?

Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji ma nadzieję, że Komisja Europejska szybciej odblokuje fundusze na projekty informatyczne.
Szybciej odmrożą fundusze na e-administrację?

- Komisja Europejska potwierdziła w liście, że do 20 lipca czeka na dokumenty uzupełniające polski Plan Naprawczy w sprawie projektów informatycznych finansowanych ze środków unijnych – powiedział Michał Boni, szef Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji na posiedzeniu 4 lipca.

Czytaj też: Jak odmrozić pieniądze na e-administrację?

Terminy na przesłanie dodatkowych dokumentów Boni uzgodnił z komisarz Neelie Kroes w czasie niedawnej wizyty w Brukseli. Chodzi o projekty finansowane w ramach 7. Osi unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Jak wiadomo, Komisja Europejska zablokowała finansowanie wszystkich projektów z powodu nieprawidłowości w kilku z nich.

Procedury unijne przewidują, że odblokowanie funduszy będzie możliwe jesienią. Jednak zdaniem min. Boniego jest szansa, by stało się to szybciej.

– Monitoring prac nad projektami będzie nadal prowadzony co tydzień. W wakacje nie zwalniamy – podkreślił Boni.

Czytaj też: Jest plan jak odzyskać unijną kasę na e-administrację

Uczestnicy posiedzenia omówili stan wdrażania pięciu projektów z 7. osi (m.in. e-usług Ministerstwa Finansów i UKE, System Informacyjny Statystyki Publicznej).

– W projektach finansowanych z tej osi współpraca i synergia są konieczne – podkreśliła wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE