Targi Funduszy Europejskich zakończone

W dniach 6-8 grudnia odbyły się IV Targi Funduszy Europejskich - impreza, która co roku gromadzi zainteresowanych funduszami unijnymi, przede wszystkim projektodawców – informuje śląski urząd marszałkowski.
Targi Funduszy Europejskich zakończone

Tegoroczna edycja - wzorem lat poprzednich - to podsumowanie dotychczasowej realizacji poszczególnych programów oraz panele tematyczne z udziałem ekspertów. Wydział EFS był organizatorem panelu "Edukacja wolna od stereotypów", w trakcie którego poruszono problematykę szkoły jako przestrzeni równych szans dla wszystkich, niezależnie od płci, miejsca zamieszkania, pochodzenia itp.

Drugi dzień targów to spotkanie w Górkach Wielkich koło Brennej, gdzie zastanawiano się nad tym, jak najlepiej wykorzystywać fundusze europejskie na realizację projektów z zakresu kultury i turystyki. Dyskusję ubarwił spektakl dzieci z Węgierskiej Górki pt. "Węgierska Górka jakiej nie znamy". W tym samym czasie w Katowicach na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego miał miejsce panel zatytułowany "Przedsiębiorczość - cykl życia projektu" prowadzony przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości i wojewódzki urząd pracy w Katowicach.

Zwieńczeniem IV TFE były natomiast zmagania uczniów III klas gimnazjów z województwa śląskiego. Blisko 130 uczniów zmagało się z tekstem przygotowanym przez dr Danutę Krzyżyk z katedry dydaktyki języka i literatury polskiej wydziału filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Czytaj też:

Warto korzystać z eurofunduszy 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE