PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnowskie centrum z unijnym dofinansowaniem

  • PAP    5 października 2012 - 15:34
Tarnowskie centrum z unijnym dofinansowaniem

Kosztem prawie 4,5 mln zł powstanie w Tarnowie nowoczesne Centrum Kształcenia Budowlanego.
Inwestycja uzyskała dofinansowane ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Porozumienie ws. dofinansowania przedsięwzięcia podpisali w piątek wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela, członek zarządu województwa Stanisław Sorys i prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała.

W ramach rozpoczętego już projektu na terenie Zespołu Szkół Budowlanych w Tarnowie powstaje 2-kondygnacyjny budynek szkoleniowo-dydaktyczny, w którym mieścić będą się specjalistyczne pracownie informatyczno-architektoniczna, materiałów budowlanych i technik budownictwa.

„Projekt doskonale wpisuje się w jeden z głównych celów Strategii Rozwoju Miasta – Tarnów 2020 – podkreślił prezydent.

Dodał, że infrastruktura, która powstanie w wyniku realizacji projektu, pozwoli na skupienie w CKB działań prowadzonych na obszarze subregionu tarnowskiego w zakresie kształcenia zawodowego branży budowlanej.

Koszt przedsięwzięcia wynosi prawie 4,5 mln zł. Ponad 3 mln zł przeznaczy na nie województwo małopolskie w ramach unijnego dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a resztę dołoży miasto.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.