PARTNER PORTALU
  • BGK

Ten tunel otworzy szanse i naszym firmom

  • AW    6 lutego 2012 - 19:39
Ten tunel otworzy szanse i naszym firmom

Już w środę rozpocznie się polsko-duńsko konferencja pt. Jak zaangażować się w projekt Fehmarnbelt Fixed Link. Projekt otwiera nowe możliwości przed polskimi przedsiębiorstwami z branży budowlanej, stalowej i transportowej.
Konferencję jaka odbędzie się 8 lutego w Szczecinie otworzy o godz. 10 Jacek Wójcikowski, kierownik wydziału promocji handlu i inwestycji ambasady RP w Kopenhadze. Po jego wystąpieniu głos zabiorą marszałek województwa Olgierd Geblewicz (oceń jego działania) i ambasador Danii w Polsce Thomas Østrup Møller. Podczas konferencji zostaną przedstawione szczegóły projektu zainicjowanego przez Królestwo Danii oraz Republikę Federalną Niemiec, zakładającego wybudowanie tunelu łączącego północne landy Niemiec z południowymi wybrzeżami Danii.

Jak podktreśla zachodniopomorski urząd marszałkowski to historyczne przedsięwzięcie Królestwa Danii oraz Republiki Federalnej Niemiec. Według wstępnych szacunków wybudowanie tunelu łączącego północne landy Niemiec z południowymi wybrzeżami Danii pochłonie ponad 5 mld euro, a pokrycie całkowitych kosztów inwestycji wzięła na siebie strona duńska.

Rozpoczęcie prac zaplanowano na 2014 rok, natomiast oddanie do użytku gotowego tunelu na rok 2020. Tunel o długości 18 km i wysokości 13,1 m ma zostać wybudowany na głębokości 40 metrów. Jest to inwestycja wymagająca zaangażowania przedsiębiorstw z wielu gałęzi przemysłu. Ze względu na położenie geograficzne przed polskimi przedsiębiorstwami otwiera się perspektywa włączenia się w realizację tego projektu.

Projekt Fehmarnbelt Fixed Link to szansa dla polskich przedsiębiorstw z branży budowlanej, stalowej i transportowej na atrakcyjne, wieloletnie kontrakty. Podczas konferencji uczestnicy będą mogli uzyskać szczegółowe informacje o możliwościach włączenia się w projekt.

Konferencja jest finansowana ze środków projektu „Sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów” w ramach poddziałania 6.2.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007 – 2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.