PARTNER PORTALU
  • BGK

Termomodernizacja budynków za unijne pieniądze

  • PAP    5 października 2010 - 18:15

W sześciu budynkach użyteczności publicznej w Stalowej Woli przeprowadzone będą prace termomodernizacyjne, dzięki unijnym funduszom.
W sześciu budynkach użyteczności publicznej w Stalowej Woli (Podkarpackie), w tym m.in. w przedszkolach i szkołach podstawowych, dzięki unijnym pieniądzom przeprowadzone będą prace termomodernizacyjne. Wartość inwestycji wynosi ponad 3,8 mln zł. 
Prace obejmą m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, dachów, wymianę starych okien i drzwi na bardziej szczelne.

Obecnie - jak podaje urząd miasta w Stalowej Woli - trwają prace związane z wymianą stolarki okiennej oraz modernizacją węzła cieplnego w budynku miejskiego ratusza. W najbliższych dniach podobne prace rozpoczną się w pozostałych obiektach. W każdym budynku wymieniona zostanie również instalacja centralnego ogrzewania; zainstalowane zostaną też urządzenia, które pozwolą na obniżenie temperatury na noc i w czasie weekendów.

Projekt "Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Stalowa Wola" współfinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Jego realizacja zakończy się w przyszłym roku.

W ramach RPO Podkarpacie ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.