• PARTNERZY PORTALU

Tomasz Kayser we władzach Eurocities

Zastępca prezydenta Poznania, Tomasz Kayser, został ponownie jednogłośnie wybrany na wiceprzewodniczącego Forum Rozwoju Gospodarczego Eurocities (Eurocities Development Forum), podczas spotkania EDF, które odbyło się w dniach 7-9 października. w Tallinie.

Eurocities to sieć głównych europejskich miast. Założona w 1986 r., zrzesza lokalne władze ponad 130 dużych miast w ponad 30 krajach Europy. Dzięki tej organizacji miasta mają swój głos w Europie. Inicjuje ona dialog władz lokalnych z instytucjami UE w zakresie spraw, które są ważne dla miast i ich mieszkańców: rozwoju gospodarczego, usług publicznych, środowiska, transportu publicznego, zatrudnienia i spraw społecznych, kultury i edukacji. EDF poprzez wspieranie gospodarki lokalnej, wspomaga międzynarodową współpracę.

 

Członkami EDF są między innymi takie miasta jak Amsterdam, Berlin, Paryż, Rzym, Wilno, Frankfurt n. Menem i wiele innych ważnych na gospodarczej mapie Europy.

 

Jako wiceprzewodniczący EDF prezydent Kayser zamierza położyć nacisk  na aktualne wyzwanie stojące przed miastami, zwłaszcza dotyczące wzmacniania lokalnej przedsiębiorczości i innowacyjności.

EDF stara się też wywierać wpływ na Komisję Europejską i Parlament Europejski w sprawach takich jak rozwój strategii miejskich.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE