PARTNER PORTALU
  • BGK

Tomasz Kayser we władzach Eurocities

  • FRA    8 października 2009 - 15:19

Zastępca prezydenta Poznania, Tomasz Kayser, został ponownie jednogłośnie wybrany na wiceprzewodniczącego Forum Rozwoju Gospodarczego Eurocities (Eurocities Development Forum), podczas spotkania EDF, które odbyło się w dniach 7-9 października. w Tallinie.
Eurocities to sieć głównych europejskich miast. Założona w 1986 r., zrzesza lokalne władze ponad 130 dużych miast w ponad 30 krajach Europy. Dzięki tej organizacji miasta mają swój głos w Europie. Inicjuje ona dialog władz lokalnych z instytucjami UE w zakresie spraw, które są ważne dla miast i ich mieszkańców: rozwoju gospodarczego, usług publicznych, środowiska, transportu publicznego, zatrudnienia i spraw społecznych, kultury i edukacji. EDF poprzez wspieranie gospodarki lokalnej, wspomaga międzynarodową współpracę.

 

Członkami EDF są między innymi takie miasta jak Amsterdam, Berlin, Paryż, Rzym, Wilno, Frankfurt n. Menem i wiele innych ważnych na gospodarczej mapie Europy.

 

Jako wiceprzewodniczący EDF prezydent Kayser zamierza położyć nacisk  na aktualne wyzwanie stojące przed miastami, zwłaszcza dotyczące wzmacniania lokalnej przedsiębiorczości i innowacyjności.

EDF stara się też wywierać wpływ na Komisję Europejską i Parlament Europejski w sprawach takich jak rozwój strategii miejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.