PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzeci nabór wniosków

  • PAP    1 stycznia 2011 - 23:38
Trzeci nabór wniosków

Rolnicy poszkodowani przez ubiegłoroczną powódź w styczniu będą mogli ponownie ubiegać się o pomoc na odbudowę swoich gospodarstw. Mimo że zakończył się drugi termin, na ten cel pozostało jeszcze ponad 240 mln zł.
W zakończonym właśnie drugim terminie przyjmowania wniosków do oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło 366 takich dokumentów, opiewających w sumie na ok. 24 mln zł. Jak powiedział Paweł Wojcieszak z Departamentu Komunikacji Społecznej ARiMR, wniosków może być jednak więcej, gdyż część rolników mogła wysłać dokumenty pocztą.

W sumie w dwóch naborach Agencja zebrała ponad 2,1 tys. wniosków. Rolnicy ubiegają się o ponad 155 mln zł pomocy. Jedna osoba może dostać na odbudowę gospodarstwa do 300 tys. zł; 90 proc. kosztów pokrywa Agencja, a resztę - ona sama. Może też starać się o 50-proc. zaliczkę na poczet przyszłych wydatków.

Minister rolnictwa Marek Sawicki poinformował, że planuje kolejne takie akcje, aż do wyczerpania pieniędzy na ten cel.

Na odbudowę gospodarstw rolnych po powodzi Agencja chce przeznaczyć łącznie 400 mln zł. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Agencja szacuje, że pomoc będzie mogło otrzymać ok. 5 tys. rolników. Przeciętnie rolnicy starają się o około 70 tys. zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.