PARTNER PORTALU
  • BGK

Tuchola odzyska zainwestowane pieniądze

  • KB    23 czerwca 2010 - 16:12
Tuchola odzyska zainwestowane pieniądze

Do kasy Tucholi trafią ponad 3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego. To refundacja połowy kosztów jakie miasto poniosło na rewitalizację swego historycznego centrum. 22 czerwca 2010 r. została podpisana umowa w tej sprawie.
Rewitalizacja średniowiecznego układu urbanistycznego Tucholi, bo tak oficjalnie nazywa się przedsięwzięcie, to największa inwestycja w tegorocznym budżecie miasta. Jej koszt sięga 6 mln zł. Większość prac została już wykonana. W myśl podpisanej umowy Tuchola odzyska wkrótce cześć kwoty: 3,066 mln zł.

- Bardzo nas to cieszy, gdyż rewitalizacja jest naszym priorytetem – mówi wicemarszałek Michał Korolko. – Zależy nam by inne miasta równie szybko przystąpiły do jej realizacji. Deklaruję, że będziemy maksymalnie szybko, jak to tylko będzie możliwe, przekazywali realizującym te zadania beneficjentom przyznane im środki.

Dzięki inwestycji na tucholskim rynku nieczynną od lat, zdewastowaną fontannę zastąpi nowa, z brązowymi rzeźbami łabędzi. Przywrócona została historyczna nawierzchnia placu. Zamiast magazynu pojawi się elegancka restauracja. Uporządkowana została zieleń, pojawiły się też stylowe lampy.

Dotychczas umowy na rewitalizację swoich zabytkowych centrów podpisały także Barcin, Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń, Chełmża i Mogilno. Prace prowadzone są także na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy i ul. Mickiewicza w Toruniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.