PARTNER PORTALU
  • BGK

Turyści będą mieli gdzie zacumować

  • PAP    6 grudnia 2011 - 16:02
Turyści będą mieli gdzie zacumować

Blisko 650 miejsc postojowych powstaje w portach turystycznych Pomorza Zachodniego. Trwa realizacja projektu Zachodniopomorski Szlak Żeglugowy. Koszty realizacji projektu to ponad 115 mln zł.
Projekt "Zachodniopomorski Szlak Żeglarski - sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego" - to modernizacja lub budowa portów i przystani jachtowych Zalewu Szczecińskiego, w Szczecinie oraz na wybrzeżu Bałtyku. Trasa Szlaku leży na głównej drodze wodnej prowadzącej z Berlina poprzez Bałtyk do Skandynawii.

Odległość pomiędzy portami nie będzie przekraczać 30 mil morskich, czyli kilku godzin żeglugi. Umożliwi to bezpieczne, turystyczne żeglowanie nie tylko dla wytrawnych żeglarzy, lecz również dla mniej doświadczonych amatorów żeglarstwa.

Projekt dofinansowany jest ze środków UE. Beneficjentem dofinansowania w wysokości ok. 35 mln zł jest Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna (ZROT). Prace związane z projektem rozpoczęte w 2009 r., mają one zakończyć się w grudniu przyszłego roku.

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski - to m.in. rozbudowa przystani jachtowej AZS w Szczecinie, portu jachtowego w Kołobrzegu oraz budowa sześciu nowych portów jachtowych: w Wolinie, Kamieniu Pomorskim, Wapnicy, Niechorzu, Mielnie i Darłowie.

Jak poinformowano w ZROT, zakończono już inwestycję na przystani jachtowej AZS w Szczecinie. 15 grudnia oddany zostanie obiekt w Kołobrzegu. Wczesną wiosna mają być zakończone prace w Kamieniu Pomorskim, gdzie ma powstać 240 miejsc do cumowania.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.