PARTNER PORTALU
  • BGK

Turystyczne inwestycje za ponad 590 mln zł

  • PAP    28 lipca 2012 - 12:42
Turystyczne inwestycje za ponad 590 mln zł

Ponad 590 mln zł pochłonęła dotąd rewitalizacja i remonty zabytkowych budowli oraz modernizacja ośrodków rekreacyjnych i sportowych w woj. lubuskim, które zostały dofinansowane z Unii Europejskiej.
Władze regionu zachęcają do korzystania z atrakcji, które zapewniają te obiekty. Dofinansowanie z regionalnego programu operacyjnego na rozwój i modernizację infrastruktury turystycznej i kulturowej oraz rewitalizację sięgnęło ponad 209 mln zł.

„Nie ma turystyki, rekreacji bez infrastruktury na poziomie oczekiwanym przez naszych gości. Pieniądze unijne dały szansę na rewolucyjną wręcz zmianę, to nie jest zwykły blichtr, to zupełnie nowa jakość. W nowej perspektywie również należy zadbać o nasze dziedzictwo kulturowe oraz obiekty turystyczne i rekreacyjne” – powiedziała marszałek województwa Elżbieta Polak.

Jednym z miejsc, które zyskało unijne dofinansowanie, jest Sława, którą co roku odwiedza ok. 26 tys. turystów. Za unijne pieniądze wybudowano zajezdnię autobusową w centrum miasta oraz nowe drogi i chodniki na polu karawaningowym i przy domkach lotniskowych. Powstał także pomost, molo, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw dla dzieci i skatepark. Odnowiono także deptak, który teraz zdobią m.in. fontanna i zegar słoneczny.

Za unijne pieniądze udało się także zmodernizować bulwar nadwarciański w Gorzowie Wielkopolskim, który został tegorocznym zwycięzcą konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, zorganizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Natomiast zielonogórzanie od dwóch lat chętnie korzystają z Centrum Sportowo-Rekreacyjnego, gdzie znajduje się nowoczesny basen oraz hala na ponad 5 tys. miejsc, w której odbywają się koncerty, a na co dzień trenują w niej i grają brązowi medaliści mistrzostw Polski – zielonogórscy koszykarze.

Jak wynika z danych Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „Lotur” region najchętniej odwiedzają mieszkańcy m.in. Wielkopolski, zachodniopomorskiego, Dolnego Śląska oraz mazowieckiego, pomorskiego i łódzkiego.

Wśród turystów zagranicznych odwiedzających region lubuski dominują Niemcy. Z atrakcji regionu korzystają także chętnie Brytyjczycy, Czesi, Rosjanie, Holendrzy, Ukraińcy, Duńczycy, Włosi, Japończycy, Australijczycy, Francuzi. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.