PARTNER PORTALU
  • BGK

Tusk o nowej propozycji budżetu Unii

  • PAP    14 listopada 2012 - 10:57
Tusk o nowej propozycji budżetu Unii

Premier Donald Tusk powiedział, że propozycja budżetu UE na lata 2014-20 szefa Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya z polskiego punktu widzenia nie jest dramatycznie zła, ale nie ma gwarancji, „by ona stała się przedmiotem kompromisu łatwego do osiągnięcia”.
„Mamy na stole propozycje Hermana Van Rompuya, to jest propozycja cięć, która z polskiego punktu widzenia nie jest może dramatycznie zła, ale wydaje się, że nie ma na pewno dzisiaj gwarancji, aby ona stała się przedmiotem kompromisu łatwego do osiągnięcia na najbliższej Radzie Europejskiej" - powiedział Tusk podczas konferencji prasowej na lotnisku w Warszawie, tuż przed wylotem do Berlina na polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe.

Dlatego, jak dodał, jest o czym rozmawiać. Według szefa rządu budżet europejski będzie zapewne w centrum uwagi uczestników berlińskich konsultacji.

Czytaj też: Większy dostęp do funduszy spójności

Premier zaznaczył, że dla Polski jest ważne, by znaleźć mądry kompromis między potrzebami europejskimi, czyli potrzebą wzrostu i zatrudnienia, co wymaga poważnej polityki spójności. Tusk dodał jednak, że nie jesteśmy doktrynerami i zdajemy sobie sprawę, że „samo wołanie dajcie więcej nie pomoże".

Dlatego, jak powiedział, jesteśmy zwolennikami umiarkowanych, rozsądnych cięć, które będą zrównoważone.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.