PARTNER PORTALU
  • BGK

Tyle euro napłynęło do Polski z Unii

  • PAP/Puls Biznesu    30 kwietnia 2014 - 06:59
Tyle euro napłynęło do Polski z Unii

- W formie handlu, inwestycji, dotacji i przelewów od maja 2004 r. do Polski z UE napłynęło na czysto 336,3 mld euro, czyli ok. 1,4 bln zł. To gigantyczna kwota, zblizona do ubiegłorocznego PKB, która pchnęła gospodarkę do przodu.
Kapitał, który napłynął do Polski z UE podczas ostatniej dekady, pozwoliłby kupować co tydzień 4 nowe dreamlinery, a codziennie budować prawie 360 orlików, 12 dużych, nowoczesnych, świetnie wyposażonych szkół lub 10 km autostrady, która przez cały ten okres oplotłaby niemal całą kulę ziemską - informuje "Puls Biznesu".

Czytaj też:  10 lat w UE: jak samorządy wykorzystały fundusze europejskie? Wielkie podsumowanie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • glews, 2014-05-04 14:34:08

    0,70 Eurocentów wpływa do europejskich firm! A ile kasy wpłaciliśmy w międzyczasie? Od 4 lat POlska więcej wpłaca niż otrzymuje! Tak jest cena na wyrównanie poziomów życia wg. standardów UE a POlską!
  • glews, 2014-04-30 12:11:31

    A ile zmarnowano, ile wpłynęło do kieszeni urzędniczej mafii, politycznego "Układu", ile zaprzepaszczono (jak na kolei?), ile zdefraudowano? Może rozwińcie temat propagandziści! Tow. Gierek klaszcze zza grobu, on też w ostatniej fazie "komunizmu" budował gigantyczne cukiernie, za...miast autostrad i infrastruktury, żeby nam wszystkim do końca PRL-u było chociaż słodko! Dokańcza to Donald -samozwańczy przedstawiciel Disneylandu - umie rozśmieszać do łez!  rozwiń