PARTNER PORTALU
  • BGK

Uciekają pieniądze na drogi

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu    12 maja 2011 - 08:16

Spółki kolejowe przygotowują plany na wypadek, gdyby Bruksela nie zgodziła się oddać ich kasy na drogi.
Drogowcy zacierali ręce, bo mieli dostać 1,2 mld euro funduszy unijnych, których nie potrafili wydać kolejarze. Ci jednak wciąż nie powiedzieli ostatniego słowa i przygotowują projekty na wypadek, gdyby Bruksela nie zgodziła się na przesunięcie kasy – donosi „Puls Biznesu”.

Taki scenariusz jest prawdopodobny, bo Komisja Europejska wysyła takie sygnały, ale na razie resort infrastruktury prowadzi z nią tylko nieformalne konsultacje.

Okazuje się jednak, że nowych kolejowych projektów jest bez liku, a wiele z nich może zostać zaprezentowanych już w połowie tego roku. Chodzi m.in. o modernizacje dworców w Szczecinie, Bydgoszczy i Gliwicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • leniwy słoń, 2011-05-12 17:01:41

    Jak pieniądze unijne nie uciekną, to je rozkradną a drogi nadal będą dziurawe, wadliwe i na dodatek z opłatami. Chińczycy chcieli zbudować nam drogi nowoczesne, solidne i o połowę taniej jak nasi krajowi wykonawcy. Na to miejscowi złodzieje, czyli potencjalni wykonawcy podnieśli larum, że konkurencj...a zabiera nam rynek pracy. Bzdura. Chińczycy chcieli zatrudnić polaków ale to lenie, więc wolą pracować u miejscowych kapitalistów za psie grosze.  rozwiń