PARTNER PORTALU
  • BGK

Uczą tworzyć stroiki

  • AZA    6 grudnia 2010 - 21:16

„Stroiki okolicznościowe bożonarodzeniowe – zachowanie dziedzictwa kulturowego wsi” to tytuł rozpoczętych dziś w Województwie Zachodniopomorskim wiejskich warsztatów, które potrwają do 11 grudnia.
Projekt jest skierowany do mieszkańców obszarów wiejskich z 17 miejscowości, w których odbędą się warsztaty. Celem przedsięwzięcia jest kultywowanie tradycji rękodzielnictwa, promowanie aktywności na terenach wiejskich, integracja mieszkańców oraz zachęcenie uczestników do kolejnych działań, które przyczynią się do aktywizacji społeczności wiejskiej województwa zachodniopomorskiego.

Warsztaty będą odbywały się kolejno: 6 grudnia w Bobolicach (powiat koszaliński); 8 grudnia w Gryficach (powiat gryficki), Krzywinie (powiat gryfiński) oraz w Dargikowie i Daszewie (powiat białogardzki); 9 grudnia w Będzinie (powiat koszaliński) i w Brześciu (powiat sławieński); 10 grudnia w Dołujach (powiat policki), Dunowie, Wyszewie i w Mścicach w powiecie koszalińskim oraz 11 grudnia w Kołbaskowie w powiecie polickim.

Warsztaty organizuje Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Barzkowicach.

Województwo Zachodniopomorskie przeznaczyło na organizację warsztatów kwotę 11 928,84 zł brutto ze środków Pomocy Technicznej PROW 2007-2013, w ramach realizacji zapisów Planu Działania Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2010-2011, funkcjonującego w Wydziale Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.