PARTNER PORTALU
  • BGK

Uczniowie wytropią najciekawsze projekty UE

  • AT    9 maja 2012 - 17:10
Uczniowie wytropią najciekawsze projekty UE

Rusza III edycja projektu „Interaktywna mapa przemian”. Uczniowie z całej Polski wyruszą z kamerami, aparatami i dyktafonami, by dokumentować przemiany, jakie dokonały się w ich regionie czy kraju. Organizatorzy pomyśleli też o nauczycielach, którzy otrzymają multimedialny zestaw narzędzi dydaktycznych by uatrakcyjnić zajęcia.
Podróżując po kraju, regionie czy nawet najbliższej okolicy widzimy, że Polska zmienia się na naszych oczach. Ale gdyby śledzić tylko doniesienia medialne, można popaść w pesymizm. Ciągle słychać, że „wszystko” w Polsce idzie w złym kierunku, że marnujemy środki unijne, że nie potrafimy wykorzystać szansy na rozwój.

Uczniowie i nauczyciele szkół ponadpodstawowych, którzy włączą się w realizację projektu „Interaktywna Mapa Przemian”, udowodnią, że to nie jest prawda - nasz kraj pięknieje i rozwija się.

Fundacja "Think!" zaprasza gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski do wzięcia udziału w trzeciej edycji projektu „Interaktywna mapa przemian” (www.mapaprzemian.pl). Do tej pory (2010-2011) uczniowie z całej Polski opisali, sfilmowali i sfotografowali setki inwestycji i projektów dofinansowanych ze środków unijnych – pokazali, jak zmienia się nasz kraj. Również i w tym roku wyruszą w Polskę uzbrojeni w kamerę, aparaty i dyktafony, aby dokumentować przemiany, jakie dokonały się w ich okolicy, regionie czy kraju.

- Z pewnością to dobry pomysł na zorganizowanie w szkole projektu motywującego uczniów do wyjścia poza mury szkoły – powiedziała Katarzyno Breczko z Gimnazjum w Jasionówce. – Młodzi ludzie chętnie pokazują, w nowoczesnej formie, iż to za sprawą Unii możemy realizować tak wielkie marzenia i budować wspólną Europę - dodaje.

W tym roku organizatorzy przygotowują z myślą o nauczycielach bezpłatny i multimedialny zestaw narzędzi dydaktycznych, pomocny w uatrakcyjnieniu zajęć szkolnych, zobrazowaniu skali zmian w Polsce i zainspirowaniu uczniów do wzięcia udziału w projekcie. Otrzymają go nauczyciele, którzy zgłoszą szkołę do projektu poprzez wypełnienie ankiety (http://moje-ankiety.pl/respond-23244.html).

W skład pakietu wejdą m.in. oprogramowanie na tablice interaktywne lub komputery zawierające 10 multimedialnych lekcji wraz z ćwiczeniami, 15 scenariuszy lekcji na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej, 5 webquestów, e-podręcznik dla ucznia „Fundusze dla Bystrzaków” (także w wersji na smartfony z systemami iOS i Android) oraz quiz - gra internetowa „Podróże przez Fundusze”.

Do udziału w projekcie można przystąpić już teraz. Organizatorzy zachęcają nauczycieli do zorganizowania w szkole w okresie od 9 maja do 26 czerwca wydarzenia pod hasłem Dzień Funduszy Europejskich. W tym celu przygotowany został scenariusz organizacji takiego wydarzenia oraz narzędzia multimedialne: fotocast, prezentacja multimedialna oraz mapy myśli. Można je pobrać ze strony projektu www.mapaprzemian.pl.

Nauczyciele, którzy wyślą do 7 lipca 2012 r. sprawozdanie z realizacji Dnia Funduszy Europejskich, wezmą udział w konkursie na jego najciekawszą realizację – pula nagród wynosi 4,5 tys. zł.

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody w konkursach przewidzianych w tej edycji projektu: na najciekawszy artykuł oraz na multimedialnego bloga o funduszach europejskich w działaniu.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.