PARTNER PORTALU
  • BGK

Udany start w biznes

  • GK/mazovia.pl    19 czerwca 2012 - 11:43
Udany start w biznes

Europejskie Centrum Przedsiębiorczości, dzięki programowi „Udany start w biznes” pomogło 30 osobom z Mazowsza założyć własną firmę.
Możliwe to było dzięki ponad 2,19 mln zł unijnej dotacji.

– Dynamiczny rozwój Mazowsza uzależniony jest od sukcesu naszych przedsiębiorców. Na Mazowszu mamy ponad 660 tys. firm, dzięki czemu nasze województwo wytwarza aż 22 proc. polskiego PKB. Są to przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa, które są bardziej elastyczne i szybciej reagują na zmiany na rynku. Programy takie jak „Udany strat w biznes” pozwalają nowym przedsiębiorcom nie tylko bezpiecznie otworzyć własną firmę, dzięki wsparciu finansowemu, ale także odpowiednio się do tego przygotować poprzez udział w licznych szkoleniach – podkreślił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

– Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego powstało na Mazowszu już ponad 2200 firm, kolejnych 800 powstanie jeszcze do końca trwania tej agendy unijnej. Wydaliśmy na ten cel już ponad 200 mln zł. Doświadczenia z poprzedniego okresu programowania – ZPORR pokazują, że aż 78,7 proc. założonych w ten sposób przedsiębiorstw utrzymuje się na rynku, to znacznie więcej niż pośród tych, które nie korzystają z naszego wsparcia – wyjaśniła Elżbieta Szymanik, zastępca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Europejskie Centrum Przedsiębiorczości realizowało projekt „Udany start w biznes” od 1 sierpnia 2010 r. do 29 lutego 2012 na terenie całego województwa mazowieckiego.

Wszyscy uczestnicy projektu pochodzili z terenów gmin wiejskich, miejsko-wiejskich oraz małych miast. Pozwoliło to na aktywizację wielu uczestników spoza aglomeracji warszawskiej i przyczyniło się do rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich. Wsparcie było także skierowane do osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy – kobiet oraz osób po 45. roku życia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.