PARTNER PORTALU
  • BGK

UE dofinansuje podkarpackie inwestycje

  • PAP    14 grudnia 2012 - 15:12
UE dofinansuje podkarpackie inwestycje

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego i obwodnica Mielca będą dofinansowane z programu Rozwój Polski Wschodniej. W piątek w Jasionce (Podkarpackie) podpisane zostały umowy ws. unijnego dofinansowania obu inwestycji.
Jak powiedziała w czasie konferencji prasowej prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak, są to dwie ostatnie umowy podpisywane w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej.

"W sumie wartość wszystkich projektów, których finansowanie podpisaliśmy z różnymi beneficjentami i instytucjami z Podkarpacia, to ponad 2 mld zł" - dodała Lubińska-Kasprzak.

Podkreśliła, że jest już niemal pewne, że ten program operacyjny, obejmujący pięć województw Polski wschodniej, będzie kontynuowany w następnej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020.

PARP jest instytucją pośredniczącą w finansowaniu projektów z tego programu.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego powstanie w pobliżu terminalu lotniczego w Jasionce, na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. Będzie składać się z dwóch połączonych ze sobą budynków. W pierwszym ulokowana będzie część kongresowa z największą na Podkarpaciu aulą na tysiąc osób. Drugi budynek będzie przeznaczony na działalność wystawienniczą i biurową.

Łączna powierzchnia centrum wyniesie ponad 27,5 tys. m kw. Budowa obiektu kosztować będzie ponad 102 mln zł; z tej kwoty prawie połowę stanowi unijne dofinansowanie. Centrum ma być oddane do użytku w 2015 r.

Druga umowa, która została podpisana w piątek, dotyczy budowy drugiego etapu obwodnicy Mielca. Szacunkowa wartość tej inwestycji to prawie 49 mln zł. Dofinansowanie z programu Rozwój Polski Wschodniej to ponad 32 mln zł.

Cała obwodnica, która budowana jest w trzech etapach, będzie mieć ponad 17 km długości.

Z programu Rozwój Polski Wschodniej korzysta pięć województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Budżet programu to ok. 2,38 mld euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.