PARTNER PORTALU
  • BGK

UE dofinansuje targowisko w Jaśle

  • PAP    9 października 2012 - 17:45
UE dofinansuje targowisko w Jaśle

1,5 mln zł kosztować będzie przebudowa targowiska miejskiego, tzw. "zielonego rynku" w Jaśle (Podkarpackie). 920 tys. zł pochodzi ze środków unijnych - poinformowała we wtorek rzeczniczka jasielskiego magistratu Agata Koba.
Rozpoczęta w tym tygodniu modernizacja potrwa do kwietnia przyszłego roku.

"Powstaje zadaszony obiekt, stanowiska handlowe, nowa nawierzchnia placu, a także węzeł higieniczno-sanitarny. Handel będzie się tu odbywał w 105 boksach. Poza tym bezpośrednio przy tych stoiskach powstanie 20 miejsc parkingowych" - powiedziała Koba.

Dodała, że "głównym założeniem projektu jest poprawienie funkcjonalności targowiska zarówno dla klientów, jak i tych, dla których zielony rynek jest miejscem pracy".

Dotacja na przebudowę jasielskiego targowiska pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Pozostałe środki przeznaczyło miasto.

Jasło nie jest jedynym miastem, gdzie przebudowano lub trwa modernizacja targowiska. Na Podkarpaciu dofinansowanie ze środków Unii Europejskich na budowę targowisk dla rolników w 19 gminach wyniesie ponad 13 mln zł. Targowiska powstają w ramach projektu "Mój rynek", który umożliwia powstanie targowisk we wsiach i miastach liczących do 50 tys. mieszkańców.

Według projektu, targowiska muszą spełniać określone standardy: być utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Muszą także być wyposażone w zadaszone stoiska i miejsca parkingowe.

W Polsce w ramach projektu "Mój rynek" przebudowanych zostanie ponad 300 targowisk. Głównym założeniem projektu jest stworzenie warunków do sprzedaży bezpośredniej z pominięciem pośredników. Dofinansowane gmin wynosi od 50 do 75 proc. Targowiska mają powstać do końca 2013 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: