PARTNER PORTALU
  • BGK

UE dofinansuje trasy narciarstwa biegowego

  • PAP    28 stycznia 2013 - 16:59
UE dofinansuje trasy narciarstwa biegowego

Rekreacyjne trasy narciarstwa biegowego, wytyczone wokół Mogielicy - najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego (woj. małopolskie), zostaną zmodernizowane. Powiat limanowski otrzymał na ten cel ponad 2 mln zł z funduszy unijnych.
Projekt przewiduje modernizację istniejących tras przebiegających przez teren trzech gmin w powiecie limanowskim: Słopnice, Kamienica i Dobra, a także wyznaczenie dodatkowych tras narciarstwa biegowego na Zalesiu, służących do rozgrywania zawodów.

Przewidziano też adaptację budynku zlokalizowanego na stadionie piłkarskim KS Zalesianki Zalesie. Zostaną w nim urządzone pomieszczenia na potrzeby przechowywania i wypożyczania nart i sprzętu nordic walking, rowerów górskich, jak również pomieszczenia socjalne - m.in.: przebieralnia, sala z kominkiem, toalety i pomieszczenia na sprzęt do utrzymania tras.

Za środki unijne zostanie zakupiony ratrak i dwa skutery, które posłużą do przygotowania tras i będą wykorzystywane także podczas organizacji różnego rodzaju zawodów.

Na terenie gmin objętych programem zostaną urządzone wypożyczalnie sprzętu, a na trasach pojawią się ławy i stoły oraz kosze na śmieci. Powstaną także dodatkowe parkingi. Przygotowana będzie również oferta umożliwiająca uprawianie narciarstwa przez osoby niepełnosprawne.

"Turyści szukają możliwości różnorodnego i wszechstronnego wypoczynku. Takie innowacyjne przedsięwzięcia wraz z infrastrukturą służącą spełnieniu tych oczekiwań pozwalają w efekcie na ożywienie gospodarcze regionu" - ocenił członek zarządu województwa małopolskiego Stanisław Sorys.

Całkowita wartość projektu wyniesie blisko 2,7 mln zł zł, z czego 75 proc. stanowić będzie unijne dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO). Pozostałe środki przekażą powiat limanowski oraz gminy: Słopnice, Dobra i Kamienica.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: