PARTNER PORTALU
  • BGK

UE ma deficyt polityki społecznej

  • WNP.pl (PS)    23 maja 2014 - 12:46

Zarówno w UE, jak i szczególnie w Polsce, potrzeba doskonalić istniejący system społeczno-gospodarczy, a nie wzniecać rewolucji na kształt tej, jaka nastąpiła u nas po wyborach w 1989 roku.
Nie jest to porywająca wizja i choć źle się prezentuje w wystąpieniach polityków, to na niej należy się skupić.

Taką politykę próbowała realizować UE przez lata. Niestety, zarówno kryzys gospodarczy, jak i nasilające się wyzwania globalnej gospodarki wymusiły podjęcie kilku nadzwyczajnych działań, ale głównie w sferze gospodarczej. Tymczasem UE nie ma nadal skutecznego, przystającego do tych nowych warunków, modelu uporania się z problemami społecznymi. Grozi to ugrzęźnięciem jej rozwoju na niskim poziomie, ale i narastaniem tychże problemów społecznych.

Charakteryzujące je wskaźniki są alarmujące w wielu krajach członkowskich. Dochód gospodarstw domowych w latach 2008 - 2012 znacznie zmalał, stopy zatrudnienia są dziś niższe niż przed kryzysem, gwałtownie wzrasta liczba Europejczyków żyjących w strefie ubóstwa, rosną różnice w zamożności i poziomie życia pomiędzy państwami członkowskimi i nierówności społeczne wewnątrz poszczególnych krajów.

Cały artykuł czytaj tutaj. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • glews, 2014-06-16 11:19:48

    Coś podobnego, niemożliwe? Przecież Borroso mówił ostatnio, że Unijny kołchoz jest najlepszym skokiem na kasę jaką kiedykolwiek zaplanował "biały człowiek"? No to po co dawać ludziom jak można dalej kraść!?