PARTNER PORTALU
  • BGK

UE pomoże rozbudować Operę Wrocławską

  • PAP    12 listopada 2011 - 17:56

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski podpisał w sobotę umowę na rozbudowę Opery Wrocławskiej wraz z budową Sceny Letniej. Całkowity koszt realizacji to ponad 103 mln zł, z czego połowa pochodzić będzie ze środków unijnych.
Realizacja ma być gotowa w 2014 r. i w jej ramach powstaną na zapleczu opery: sale prób, pomieszczenia administracyjne, w części podziemnej garderoby dla artystów, magazyn na dekoracje i rekwizyty oraz hol manewrowy z miejscami parkingowymi.

Ponadto - jak powiedziała na konferencji prasowej w sobotę dyrektor Opery Wrocławskiej Ewa Michnik - na powierzchni za operą, tuż obok Forum Narodowego, zostanie dobudowana Scena Letnia, która będzie również wykorzystywana zimą, bowiem pomieszczenie będzie oszklone i ogrzewane. "Chcielibyśmy, żeby to była scena dla młodych, nie tylko widzów, ale i twórców. Liczę, że ta scena wypełni lukę we Wrocławiu jaka powstała po likwidacji Operetki Wrocławskiej" - powiedziała Michnik

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski powiedział, że podpisanie tej umowy to jego ostatnia decyzja jako ministra kultury poprzedniej kadencji i bardzo się cieszy, że właśnie we Wrocławiu podpisuje umowę na rozbudowę Opery.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.