PARTNER PORTALU
  • BGK

Ukarana Łomża odzyska unijne pieniądze

  • Przegląd prasy/Gazeta Współczesna    25 marca 2011 - 08:03
Ukarana Łomża odzyska unijne pieniądze

Niemal 1,3 mln złotych wyniosła kara, jaką zapłaciła Łomża za to, że nie dopełniła wymogów unijnych przy wyłanianiu wykonawcy budowy pływalni miejskiej przy ul. Wyszyńskiego.
Ratusz twierdził, że to nie on zawinił a władze centralne, ponieważ nie dostosowały na czas prawa krajowego do wymogów UE – informuje „Gazeta Współczesna”.

Teraz pojawiła się szansa na odzyskanie tych pieniędzy, bo za poszkodowanymi w ten sposób samorządami ujęło się Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, które odnotowało w kraju wiele podobnych przypadków.

Resort uznał, że beneficjenci funduszy europejskich, którzy działali zgodnie z polskimi przepisami, nie powinni ponosić konsekwencji niedostosowania prawa polskiego do regulacji Unii Europejskiej.

W Łomży nieprawidłowości wykrył w ubiegłym roku Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku. Niemal co trzecia złotówka z 35 mln zł wydanych na basen pochodziła ze środków unijnych przyznawanych przez władze województwa.

Po tej kontroli urząd marszałkowski musiał odebrać miastu 10 proc. dotacji, czyli 1 299 999 zł.

Prezydent Mieczysław Czerniawski (zabierz głos/oceń prezydenta) zapowiedział, że jeśli nie uda się odzyskać tych pieniędzy z budżetu państwa to nie zawaha się wystąpić o nie przed sądem – informuje „Gazeta Współczesna”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.