PARTNER PORTALU
  • BGK

Ułatwienie procedur i większa dostępność środków z UE. Ustawa wdrożeniowa przyjęta przez rząd

  • PAP/JS    30 maja 2017 - 19:55
Ułatwienie procedur i większa dostępność środków z UE. Ustawa wdrożeniowa przyjęta przez rząd
Przepisy zmierzają m.in. do ograniczenia liczby dokumentów, które będą składane w ramach postępowań aplikacyjnych w ramach różnego rodzaju funduszy (fot.pixabay)

Większa dostępność środków z funduszy europejskich, ułatwienia i uproszczenia procedur - takie mają być efekty tzw. ustawy wdrożeniowej, której projekt rząd przyjął we wtorek (31 maja).
"Te przepisy zmierzają m.in. do ograniczenia liczby dokumentów, które będą składane w ramach postępowań aplikacyjnych w ramach różnego rodzaju funduszy. Również przyspieszone są procedury, chociażby odwoławcze czy weryfikacji pewnych wniosków, wprowadzone są dodatkowe przepisy, które umożliwiają poprawę wniosku, zamiast jego natychmiastowego odrzucania" - wskazał rzecznik rządu Rafał Bochenek na briefingu po posiedzeniu rządu.

Bochenek ocenił, że nowe rozwiązania ucieszą przedsiębiorców. "Na pewno to ucieszy wielu przedsiębiorców i wiele podmiotów, które chcą rozwijać swoją działalność gospodarczą w Polsce, w oparciu o środki unijne i z ich wykorzystaniem" - powiedział.

Jak podkreślił Bochenek, projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (czyli tzw. ustawy wdrożeniowej) wpisuje się "w szerszą koncepcję rozwijania" przez rząd "polskiej gospodarki". 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.