Umowa na Centrum Kreatywności w Warszawie

  • GK/um.warszawa.pl
  • 23-12-2011
  • drukuj
Dzięki umowie, którą podpisali przedstawiciele Warszawy oraz Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych, w zabytkowej kamienicy na Pradze powstanie Centrum Kreatywności Targowa 56.
Umowa na Centrum Kreatywności w Warszawie
Młode firmy z branży kreatywnej znajdą tam m.in. preferencyjne stawki czynszu, szkolenia oraz usługi doradcze i informacyjne, dostęp do wspólnej infrastruktury technicznej i serwisowej. Zadaniem centrum będzie również ścisła współpraca z instytucjami otoczenia biznesu, przedstawicielami środowisk kreatywnych, wsparcie kreatywnych i innowacyjnych projektów oraz przedsiębiorstw działających w sektorach kreatywnych.

Centrum Kreatywności stanie się miejscem spotkań uczestników stołecznego rynku kreatywnego. Lokalizacja centrum jest nieprzypadkowa. Od kilku lat prawobrzeżna Warszawa (zabierz głos/oceń prezydenta) coraz częściej określana jest mianem artystycznego zagłębia stolicy. Centrum Kreatywności wpisuje się w działania władz miasta zmierzające do umocnienia pozycji Pragi jako dzielnicy kreatywnej, przyjaznej sztuce i twórcom.

Planowane przedsięwzięcie polegać będzie na rewitalizacji i rozbudowie wpisanej do rejestru zabytków kamienicy przy ul. Targowej 56 w Warszawie. Zarówno budynek frontowy, jak i oficyna zostaną zaadaptowane na cele biurowo-usługowe.

Na poszczególnych kondygnacjach centrum znajdą się pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne oraz wystawiennicze. Zgodnie z przygotowaną wstępną koncepcją architektoniczną, planowana inwestycja będzie zajmowała około 2800 mkw powierzchni użytkowej. Wartość projektu to 30 mln zł. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE