PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na Centrum Kreatywności w Warszawie

  • GK/um.warszawa.pl    23 grudnia 2011 - 13:14
Umowa na Centrum Kreatywności w Warszawie

Dzięki umowie, którą podpisali przedstawiciele Warszawy oraz Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych, w zabytkowej kamienicy na Pradze powstanie Centrum Kreatywności Targowa 56.
Młode firmy z branży kreatywnej znajdą tam m.in. preferencyjne stawki czynszu, szkolenia oraz usługi doradcze i informacyjne, dostęp do wspólnej infrastruktury technicznej i serwisowej. Zadaniem centrum będzie również ścisła współpraca z instytucjami otoczenia biznesu, przedstawicielami środowisk kreatywnych, wsparcie kreatywnych i innowacyjnych projektów oraz przedsiębiorstw działających w sektorach kreatywnych.

Centrum Kreatywności stanie się miejscem spotkań uczestników stołecznego rynku kreatywnego. Lokalizacja centrum jest nieprzypadkowa. Od kilku lat prawobrzeżna Warszawa (zabierz głos/oceń prezydenta) coraz częściej określana jest mianem artystycznego zagłębia stolicy. Centrum Kreatywności wpisuje się w działania władz miasta zmierzające do umocnienia pozycji Pragi jako dzielnicy kreatywnej, przyjaznej sztuce i twórcom.

Planowane przedsięwzięcie polegać będzie na rewitalizacji i rozbudowie wpisanej do rejestru zabytków kamienicy przy ul. Targowej 56 w Warszawie. Zarówno budynek frontowy, jak i oficyna zostaną zaadaptowane na cele biurowo-usługowe.

Na poszczególnych kondygnacjach centrum znajdą się pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne oraz wystawiennicze. Zgodnie z przygotowaną wstępną koncepcją architektoniczną, planowana inwestycja będzie zajmowała około 2800 mkw powierzchni użytkowej. Wartość projektu to 30 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.