PARTNER PORTALU
  • BGK

Unia da na szkolenia pracowników

  • PAP    3 października 2011 - 10:29

„Kompetencje społeczne kluczem trwałego sukcesu zawodowego dla ekspertów wiedzy technicznej” – to bezpłatny cykl szkoleń dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Trwa na nie rekrutacja.
„Pracę otrzymuje się w 70 proc. dzięki wiedzy fachowej i w 30 proc. dzięki kompetencjom społecznym, traci się zaś w 70 proc. z braku kompetencji społecznych i w 30 proc. z braku kwalifikacji merytorycznych.

Według szacunków, od 7 proc. do 25 proc. całej populacji dorosłych Polaków można uznać za niekompetentnych społecznie” – takie wnioski wyciąga prof. Marta Juchnowicz ze Szkoły Głównej Handlowej w swoich badaniach. „Polityka edukacyjna wobec rynku pracy”.

Z analiz rynku pracy przeprowadzonych przez ekspertów i środowiska naukowe wynika, że nadchodzi moment zmiany roli specjalistów, którzy w coraz większym stopniu stają się pośrednikiem pomiędzy technologią a biznesem. Do tego natomiast niezbędne są kompetencje społeczne, takie jak: komunikacja, zdolność rozwiązywania konfliktów, asertywność, negocjacje i inne umiejętności „miękkie”, które są często obce lub nie w pełni wykorzystywane przez ekspertów z branży technicznej.

Celem głównym cyklu szkoleń jest przygotowanie pracowników zawodów technicznych do skutecznego wsparcia rozwoju koncepcji Gospodarki Opartej o Wiedzę, poprzez wyposażenie ich w niezbędne kompetencje społeczne, w celu zapewnienia i zwiększenia trwałości sukcesów zawodowych.

„Kompetencje społeczne to wprawdzie tylko hasło, lecz kryją się pod nim konkretne umiejętności niezbędne każdemu z nas. Zapraszam specjalistów z branży technicznej do udziału w podróży – niezwykłej podróży, w trakcie której poznają oni różnorodność ludzkich zachowań i reakcji wraz z tym, co je powoduje. Doświadczą autentycznych emocji w trakcie przeprawy przez dżunglę konfliktów i stresu. A na koniec podróży stawią czoła największemu wyzwaniu, jakim jest porozumienie i współpraca z wieloma ludźmi tworzącymi zespół” – mówi Jacek Małkowski, trener prowadzący szkolenia z firmy KDK Info.

W chwili obecnej trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenia dla pracowników z wykształceniem technicznym w regionach mazowieckim i wielkopolskim.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.