PARTNER PORTALU
  • BGK

Unia dokłada do bajek w Łodzi

  • PAP    2 września 2011 - 10:03
Unia dokłada do bajek w Łodzi

Ponad 1,3 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej otrzyma Łódź na realizację dwóch projektów promujących miasto. Ogólna ich wartość to ponad 1,7 mln zł - poinformował w piątek łódzki magistrat.
Pierwszy z projektów to rozbudowa szlaku turystycznego "Łódź bajkowa", który ma promować miasto, jego "dziedzictwo filmowe, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku łódzkiej animacji". Jego trasę wyznaczają minirzeźby ze znanymi postaciami Studia Małych Form Filmowych Se-Ma-For.

Obecnie na powstającym szlaku można zobaczyć stojącego przy ul. Piotrkowskiej Misia Uszatka, unoszącego się na grzbiecie fali pingwina Pik-Poka, który cieszy dzieci przed kąpieliskiem "Fala", rzeźby kotów Filemona i Bonifacego, bohaterów opowiadań i filmów animowanych, stojących przed wejściem do łódzkiego Muzeum Kinematografii.

Na bajkowym szlaku mają stanąć jeszcze rzeźby bohaterów serialu "Zaczarowany ołówek". Swoje miniaturowe pomniki mają mieć też Miś Colargol, wróbel Ćwirek oraz Piotruś i Wilk.

Drugim projektem, który otrzymał dofinansowanie, jest Centrum Przemysłów Kreatywnych, które - zdaniem władz miasta - ma być "marką kojarzoną i rozpoznawalną nie tylko w województwie łódzkim, ale również w całym kraju i za granicą". Łódź chce być w Polsce prekursorem tzw. przemysłów kreatywnych (np. moda, design). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.