Unia dołoży do Centrum Biznesu

Opole zrealizuje kolejny projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – w mieście powstanie inwestycja warta 38 mln zł.
Unia dołoży do Centrum Biznesu

W Opolu powstanie Regionalne Centrm Biznesu. Projekt zakłada budowę Centrum Wystawienniczo – Kongresowego przy ulicy Wrocławskiej. Powstanie tam odkryty teren wystawowy o powierzchni 2 000 m2, wielofunkcyjna hala, sala konferencyjna na około 200 osób, zaplecze techniczno- usługowe, będą także parkingi i tereny zielone oraz system dróg dojazdowych do Centrum.

Całkowite wydatki projektu wyniosą ponad 38 mln zł, zaś kwota dofinansowania wyniesie ponad 17,6 mln zł (z tego około 15 mln z funduszy europejskich, pozostała część zaś z budżetu państwa). Jest to zatem – obok projektu modernizacji i rozbudowy opolskich szpitali – jeden z największych projektów realizowanych w ramach RPO.

Realizacja projektu rozpocznie się już niebawem -  w przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg, zaś zakończenie planowane jest na koniec września 2012 roku.

Jak mówili marszałek Józef Sebesta i prezydent Ryszard Zembaczyński, na powstaniu Centrum skorzysta cały region, bo będzie to pierwszy taki obiekt w województwie. W przyszłości zupełnie inne oblicze zyska także ta część miasta, w które powstaje Centrum  - niemal w sąsiedztwie będzie funkcjonował park technologiczny, niedaleko powstanie centrum sportu, będzie zatem dużo większa szansa na nowe inwestycje na terenie pobliskiej podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE