PARTNER PORTALU
  • BGK

Unia dołoży do Centrum Biznesu

  • KB    7 maja 2010 - 09:39
Unia dołoży do Centrum Biznesu

Opole zrealizuje kolejny projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – w mieście powstanie inwestycja warta 38 mln zł.
W Opolu powstanie Regionalne Centrm Biznesu. Projekt zakłada budowę Centrum Wystawienniczo – Kongresowego przy ulicy Wrocławskiej. Powstanie tam odkryty teren wystawowy o powierzchni 2 000 m2, wielofunkcyjna hala, sala konferencyjna na około 200 osób, zaplecze techniczno- usługowe, będą także parkingi i tereny zielone oraz system dróg dojazdowych do Centrum.

Całkowite wydatki projektu wyniosą ponad 38 mln zł, zaś kwota dofinansowania wyniesie ponad 17,6 mln zł (z tego około 15 mln z funduszy europejskich, pozostała część zaś z budżetu państwa). Jest to zatem – obok projektu modernizacji i rozbudowy opolskich szpitali – jeden z największych projektów realizowanych w ramach RPO.

Realizacja projektu rozpocznie się już niebawem -  w przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg, zaś zakończenie planowane jest na koniec września 2012 roku.

Jak mówili marszałek Józef Sebesta i prezydent Ryszard Zembaczyński, na powstaniu Centrum skorzysta cały region, bo będzie to pierwszy taki obiekt w województwie. W przyszłości zupełnie inne oblicze zyska także ta część miasta, w które powstaje Centrum  - niemal w sąsiedztwie będzie funkcjonował park technologiczny, niedaleko powstanie centrum sportu, będzie zatem dużo większa szansa na nowe inwestycje na terenie pobliskiej podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.