PARTNER PORTALU
  • BGK

Unia dopłaciła do Szewczyka Dratewki

  • AW    16 sierpnia 2012 - 12:27
Unia dopłaciła do Szewczyka Dratewki

Brązowe rzeźby przedstawiające postacie z bajek stanęły na nowym placu zabaw dla dzieci w Taczowie. To kolejny, obok kolorowych przyrządów do ćwiczeń, zjeżdżalni i huśtawek, element kompleksowego wyposażenia nowego miejsca zabaw dla najmłodszych mieszkańców gminy Zakrzew.
Figurki przypominają o ulubionych postaciach z nowel – Szewczyka Dratewkę, Janka Muzykanta, czy Pana Twardowskiego na księżycu.

Jak podaje mazowiecki urzad marszałkowski, na budowę placu zabaw, który jest częścią Parku Historycznego „Rycerze Bogurodzicy”, gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł w ramach PROW 2007-2013, działanie „Odnowa i Rozwój Wsi”.

Podczas otwarcia wicemarszałek Leszek Ruszczyk pogratulował władzom gminy przedsiębiorczości oraz zaangażowania w realizację inwestycji, sprzyjającej rozwojowi obszarów wiejskich, a także troski o najmłodszych mieszkańców. Wyraził nadzieję, że teren ten będzie doskonałym miejscem nie tylko do odpoczynku, ale również do rozwoju kondycji fizycznej i kontaktów z rówieśnikami.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.