Unia pomaga oczyścić lasy z niewybuchów

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 21-05-2011
  • drukuj
Zaczyna się największe w Europie czyszczenie lasów z niewybuchów i amunicji. Cel: 24 tys. ha lasów; 89 gmin w 14 województwach.
Unia pomaga oczyścić lasy z niewybuchów

Gdzie: m.in. nadleśnictwo Borne Sulinowo, w którym przed wojną był niemiecki poligon wojskowy, a po wojnie, aż do 1992 r., stacjonowały wojska radzieckie – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Poza tym Spała (woj. łódzkie), Wolsztyn (woj. wielkopolskie), Złotoryja (woj. dolnośląskie), Tułowice (woj. opolskie) – w sumie 57 nadleśnictw.

Lasy Państwowe do tej pory nie były w stanie same sfinansować kompleksowej rekultywacji tych terenów. Pomogła Unia Europejska – daje 85 proc. pieniędzy w ramach projektu „Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych, popoligonowych i powojskowych”.

Całkowity koszt – 160 mln zł. Niebawem Lasy Państwowe ogłoszą przetarg m.in. na oczyszczanie tych terenów z niewybuchów. Po oczyszczeniu lasów (do 2014 r.) z materiałów niebezpiecznych i rozbiórce obiektów powojskowych (bunkry czy hale produkcyjne) mają być posadzone drzewa – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czego tak intensywnie poszukuje Unia w polskich lasach ??

horror las, 2011-05-23 13:22:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE