PARTNER PORTALU
  • BGK

Unia sprawi, że Wołów zabłyśnie

  • KB    5 sierpnia 2010 - 21:15

Marszałek województwa dolnośląskiego Marek Łapiński podpisał umowę na przyznanie Gminie Wołów dotacji na rewitalizację ulic położonych w pobliżu zabytkowego centrum miasta.
Gminie Wołów przyznano dotację w wysokości prawie 350 tys. zł. To ok. 68 proc. kosztów projektu, którego całkowita wartość wynosi blisko 510 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na rewitalizację podwórek w centrum Wołowa, na obszarze ulic: Bosaka, Browarnej, Kąpielowej i Wrocławskiej. Okoliczne podwórza przejdą gruntowną modernizację. Powstanie nowy plac zabaw i parking, pojawią się nowe trawniki i oświetlenie uliczne. Wyburzone zaś zostaną mieszczące się tam budynki gospodarcze i garaże.

Poddawane rewitalizacji podwórza znajdują się w centrum Wołowa, w pobliżu miejskiego ratusza, barokowego kościoła p.w. św. Karola Boromeusza, fragmentów średniowiecznych murów obronnych miasta i Zamku Piastowskiego. Modernizacja tych okolic sprawi, że zyskają nowe walory estetyczne, pomoże też zintegrować lokalną społeczność. Rozpoczęcie prac planowane jest na sierpień,a potrwać mają do końca listopada 2010 r.

Gmina Wołów już wcześniej otrzymywała dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację miasta. Przyznano jej też prawie 4,7 mln zł na modernizację dawnych koszar wojskowych przy ul. Koszarowej. Natomiast jedna z wołowskich wspólnot mieszkaniowych otrzymała prawie 84 tys. zł na remont budynku przy ul. Szkolnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.