PARTNER PORTALU
  • BGK

Unia wesprze doktorantów

  • PAP    8 października 2010 - 10:34
Unia wesprze doktorantów

12 doktorantów z uniwersytetu w Kielcach otrzyma stypendia naukowe z Unii Europejskiej. Wsparcie awansu młodej kadry uniwersyteckiej wyniesie 1,173 mln zł.
Pieniądze pochodzą z regionalnego programu operacyjnego na lata 2007-2013. Pomoc obejmie słuchaczy studiów doktoranckich, a także asystentów z otwartymi przewodami doktorskimi na wydziale matematyczno-przyrodniczym lub administracji i zarządzania.

– Przedsięwzięcie jest wyrazem troski o wzrost konkurencyjności kadr naukowych woj. świętokrzyskiego. Wsparcie dotyczy tych dyscyplin wiedzy, które wpisują się w regionalną strategię innowacyjności – wyjaśnia prorektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. Jacek Semaniak.

Oprócz pomocy finansowej unijni stypendyści będą mieli zagwarantowane pieniądze na zakup komputera oraz niezbędnego oprogramowania, a także opiekę promotora i inne potrzebne wsparcie.

Na uniwersytecie w Kielcach pracuje prawie tysiąc nauczycieli akademickich. Kształci się – stacjonarnie i niestacjonarnie – ponad 23 tys. studentów. Na 10 z 34 kierunków studiów uczelnia ma prawo do doktoryzowania. Fizyka, ochrona środowiska, chemia, matematyka i informatyka – to kierunki zamawiane.

Świętokrzyskie ma szanse wydatkować do 2013 r. w ramach regionalnego programu operacyjnego ponad 726 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.