PARTNER PORTALU
 • BGK

Unia wytyka błędy w gospodarce odpadami

 • Przegląd mediów/www.ekonews.com.pl    4 listopada 2011 - 09:47
Unia wytyka błędy w gospodarce odpadami

Komisji Europejskiej nie podoba się sposób wdrożenia do polskiego prawa unijnych przepisów o odpadach.
Chodzi o odpady pochodzące z przemysłu wydobywczego i o opakowania.

Czytaj też: Ministerstwo zaprzecza, że Unia nalicza kary

Komisja daje Polsce dwa miesiące na dostosowanie przepisów. Jeśli to nie wystarczy sprawa może trafić do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Jeśli chodzi o przemysł wydobywczy, to – zgodnie z unijną dyrektywą – obiekty stwarzające zagrożenie dla środowiska powinny mieć plan awaryjny, który ma zapobiegać wypadkom oraz powinny opracować plan gospodarowania odpadami.

Komisję niepokoi m.in. wątek dostępu do informacji dotyczących planów gospodarowania odpadami i zapobiegania transgranicznym skutkom poważnych wypadków.

W kwestii ograniczenia produkcji opakowań, ich ponownego wykorzystania, odzysku i recyklingu komisja także wytknęła Polsce kilka braków i wezwała do ich uzupełnienia.

Więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Lin, 2011-11-08 00:08:36

  Kiedyś mieliśmy huty szkła i wszystkie napoje w butelkach. Teraz tylko plastyk, który zamiast wrzucać do właściwych pojemników pakujemy w ogólnie dostępne albo spalamy w swoich domowych kotłowniach! Jeśli będziemy wybierać do parlamentu ludzi pławiących się wyłącznie w temacie pomników, wraku sa...molotu,Smoleńsku, Katyniu, czy AK i WiN to lepsze niż Armia Kościuszkowska /Paczkowski podobno zaczyna ingerować w publikacje historii Polski i w tej wolnej, demokratycznej Polsce żąda założenia kagańca historykom opisującym historię "inaczej" niż on sam/ , miesięcznicach ze zniczami i portretami 10każdego miesiąca pod Pałacem Prezydenckim, krzyżu potajemnie powieszonym w Sejmie albo pozwolimy na dominację ojca dyrektora i jego wyznawców dzielącego niebezpiecznie nasz kościół rzymsko-katolicki, to nigdy nie osiągniemy wyższego poziomu - żadnego!my się po prostu stoczymy do średniowiecza!  rozwiń
 • KORA, 2011-11-04 19:14:58

  pozostaje tylko powiedzieć, że unia trafiła w 10, a więc w samo setno problemu.
 • KOC, 2011-11-04 15:36:42

  kIEDY BĘDĄ NA WSI BUDOWAĆ ?