PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijna dotacja dla strażaków ochotników

  • GK/malopolskie.pl    30 września 2011 - 13:42
Unijna dotacja dla strażaków ochotników

13 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej otrzyma specjalistyczny sprzęt, którego zakup został dofinansowany w ramach małopolskiego regionalnego programu operacyjnego.
Średnie i lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze oraz zestawy narzędzi hydraulicznych o łącznej wartości prawie 2 mln zł – to sprzęt, o jaki wzbogacą się wybrane jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Małopolsce.

– Cieszę się, że to zadanie zakończyło się sukcesem i nowy sprzęt już niebawem trafi do ochotniczych jednostek straży w naszym województwie – mówił marszałek Marek Sowa (zabierz głos/oceń marszałka) podczas podpisania umowy.

Dziękował strażakom za zaangażowanie w realizację projektu. Dyrektor Sady podkreślał, że jeszcze nigdy ochotnicza straż pożarna w Małopolsce nie otrzymała tak dużego zastrzyku finansowego. Zapewnił władze województwa, że sprzęt trafi do najlepszych jednostek ochotniczych. O znaczeniu projektu mówił także Stanisław Sorys.

– Kwota dofinansowania nie jest może imponująca, ale są to pierwsze pieniądze, które ochotnicza straż pożarna pozyskała z funduszy unijnych – komentował członek zarządu.

Ostatecznie Oddział Wojewódzkiego Związku OSP RP zakwalifikował do projektu 13 jednostek OSP z Małopolski. Jeden średni samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości 600 tys. zł trafi do Jawiszowic. Sześć lekkich wozów za ok. 150 tys. każdy zł otrzymają OSP w Chrzanowie, Tenczynku, Woli Drwińskiej, Zgłobicach, Krzczonowie oraz Zubrzycy Dolnej.

Za ok. 400 tys. zł zostaną zakupione zestawy narzędzi hydraulicznych dla sześciu jednostek. Otrzymają je OSP w Skawinie, Przeciszowie, Łęgu Tarnowskim, Woli Batorskiej, Chojniku oraz Smęgorzowie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.