PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijna dotacja na łódzkie targowiska

  • PAP    2 grudnia 2011 - 11:15
Unijna dotacja na łódzkie targowiska

13,5 mln zł unijnej dotacji mogą otrzymać gminy w Łódzkiem na modernizację lub budowę targowisk.
Środki te mają pozwolić na stworzenie ok. 20 nowoczesnych targowisk, które rozszerzą możliwości bezpośredniej sprzedaży dla rolników indywidualnych.

12 grudnia samorząd województwa łódzkiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa) uruchomi nabór wniosków w zakresie budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowisk stałych. Wnioskodawcą może być gmina lub związek międzygminny.

Czytaj też: Samorządy powalczą o dotacje na targowiska

„Nowoczesne targowiska to nie tylko stworzenie możliwości bezpośredniej sprzedaży dla rolników indywidualnych, ale także komfortowych warunków dla kupujących” – powiedziała rzeczniczka marszałka województwa łódzkiego Joanna Blewąska.

Projekt adresowany jest do miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców. Województwo łódzkie ma na ten cel 13,5 mln zł, co pozwoli na wsparcie około 20 targowisk. Poziom pomocy unijnej wynosi maksymalnie 75 proc. kosztów inwestycji, reszta to wkład własny beneficjenta.

Nowe lub zmodernizowane targowisko powinno być m.in. utwardzone i oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej, wyposażone w zadaszone stoiska, które powinny zajmować co najmniej połowę powierzchni handlowej targowiska.

Inwestycja powinna także zostać wyposażona w miejsca parkingowe i urządzenia sanitarno-higieniczne.

Wnioski o przyznanie pomocy będzie można składać od 12 grudnia do 9 lutego 2012 roku w Departamencie Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Jeśli zainteresowanie programem będzie wyjątkowo duże, to największe szanse na uzyskanie dotacji mają gminy, które starać się będą o kwotę dotacji nieprzekraczającą 50 proc. limitu, bądź gdy bezrobocie w powiecie, na obszarze którego położona jest gmina było w ciągu ostatniego pół roku wyższe od średniej w województwie łódzkim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Teofil, 2011-12-02 15:34:46

    To jesT FANTASTYCZNE UCZUCIE ! nNikt nam już TEgo nie zabierze!