PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijna dotacja na zakup lubuskich szynobusów

  • lubuskie.pl    19 grudnia 2012 - 13:09
Unijna dotacja na zakup lubuskich szynobusów

Zarząd województwa lubuskiego wybrał do dofinansowania projekt o wartości prawie 50 mln zł - zakup czterech szynobusów z homologacją na połączenia transgraniczne. Dofinansowanie z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na ponad 41 mln zł.
- To zadanie zostało wpisane do przyszłorocznego budżetu, jednak już rozpoczęły się procedury przetargowe. Projekt dotyczy zakupu czterech szynobusów z homologacją niemiecką. Docelowa liczba miejsc siedzących wynosi od 130 do 150. Istotna kwestia jest taka, aby te szynobusy mogły funkcjonować również w połączeniu ze sobą. Homologacja związana jest z kwestiami wzmocnienia korpusu szynobusu. W sytuacjach zderzeniowych jest on dużo mocniejszy od tych, które posiadamy w tej chwili. Posiada także dodatkowe osobne miejsce dla maszynisty - wyjaśnia wicemarszałek Jacek Hoffman.  

- Projekt spełnił wszelkie kryteria zarówno formalne, jak i merytoryczne.  Przez ekspertów został wybrany do dofinansowania uzyskując bardzo wysoką ocenę. To kolejny projekt, który uzyskał dofinansowanie z dodatkowych środków z Krajowej Rezerwy Wykonania  - dodaje dyrektor departamentu Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Paweł Sługocki. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.