PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijna kasa na walkę z przemocą

  • AZA    8 marca 2010 - 07:55

Ruszył nabór wniosków do unijnego programu „DAPHNE III”, poświęconego walce z przemocą wobec dzieci, młodzieży i kobiet. Kwota do wydania w 2010 roku to blisko 29 mln euro (ok. 116 mln. zł).
O unijne wsparcie mogą ubiegać się m.in. organizacje pozarządowe, administracja  samorządowa, szkoły wyższe oraz ośrodki badawcze. Projekty powinny być złożone do 30 kwietnia 2010 roku, bezpośrednio do Komisji Europejskiej za pośrednictwem internetowego systemu PRIAMOS.

Ważne jest, aby zainteresowane organizacje realizowały projekt wraz z partnerem z innego kraju Unii Europejskiej.   
W kwestiach technicznych należy zwrócić uwagę, że wniosek najlepiej wysłać w języku angielskim, niemieckim lub francuskim za pośrednictwem internetowego systemu PRIAMOS.
 
Z otrzymanych wniosków zostaną wybrane najlepsze projekty zapobiegające oraz zwalczające przemoc wobec dzieci, młodzieży i kobiet. Projekty, które otrzymywały wsparcie w poprzednich latach to m.in. takie, które organizowały szkolenia dla policjantów, prowadziły badania naukowe dot. przemocy czy przygotowywały warsztaty i konferencje, na których przedstawiciele państw unijnych wymieniali się doświadczeniami w zakresie walki z przemocą.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.