PARTNER PORTALU
 • BGK

Unijna kasa na wsi poszła na marne?

 • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    20 lutego 2012 - 06:50
Unijna kasa na wsi poszła na marne?

Tysiące wiejskich obiektów dofinansowanych przez UE stoją puste, bo gmin nie stać na ich utrzymanie.
Chodzi o 1600 świetlic i domów kultury, a także ponad tysiąc obiektów sportowych, placów zabaw i miejsc rekreacji – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Organizacje pozarządowe alarmują, że 90 proc. z nich stoi pustych. Ale jest szansa, że gminy zyskają środki na utrzymanie obiektów. Resort rolnictwa zmienił zdanie w sprawie komercyjnego ich wynajmowania.

Oświadczył, że jest to możliwe, pod warunkiem, że gmina nie uzyska przychodu większego niż jej wkład własny do projektu – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Marcin, 2012-02-20 18:44:42

  Nie no tak zgadza się że wieś odpowiedzialna jest za bezpieczeństwo żywnościowe, ale nie samym chlebem żyje człowiek. Nie ma żadnych perspektyw. Są tereny gdzie wieś się rozwinęła, ale głównie dzięki usługom i agroturystyce. Ale nic poza tym.
 • wawa, 2012-02-20 14:21:47

  Marcin stary to jesteś ty i twój pies . Żeby nie wieś to byś gumowce żar .
 • Marcin, 2012-02-20 11:09:39

  I co z tego że są na wsi budowane orliki czy świetlice jak nie ma dzieci. Kto chce siedzieć teraz na wsi tylko staruchy. Bo na wsi tylko obory i pola. Nie ma nic ani kin, dobrych szkół, barów, imprez, koncertów, wystaw, przemysłu (pracy tylko na roli), nie ma nic. Jest nie daleko mnie taka świetlica... to aby alkoholizm się szerzy.  rozwiń