PARTNER PORTALU
  • BGK

Unijne dotacje dla przedszkoli

  • GK    2 lipca 2013 - 09:14
Unijne dotacje dla przedszkoli

Ośrodek Rozwoju Edukacji rozpoczyna serię spotkań dla samorządowców poświęconych doposażeniu oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.
Spotkania organizowane są w ramach projektu systemowego „Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnym II etap".

Celem spotkań jest zapoznanie potencjalnych beneficjentów środków unijnych, jakimi są jednostki samorządu terytorialnego z informacjami na temat zmian przyjętych w ustawie o systemie oświaty w zakresie zwiększenia dostępności wychowania przedszkolnego, ich praktycznymi konsekwencjami i nowymi zobowiązaniami, które nakłada ustawa na samorządy.

Od 1 września 2015 r. gminy zostaną zobowiązane do zapewnienia wszystkim dzieciom 4-letnim, a od 1 września 2017 r. również wszystkim dzieciom 3-letnim miejsca realizacji wychowania przedszkolnego. Zakres zmian dotyczy także przekształcenia z dniem 1 września 2016r. oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w przedszkola, przy jednoczesnym utworzeniu zespołów szkolno-przedszkolnych.

Lista samorządów gminnych, w których nie ma żadnego przedszkola, kwalifikujących się do objęcia dofinansowaniem unijnym oraz lista samorządów gminnych o najniższym stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej wśród dzieci 3-5 lat kwalifikujących się do objęcia wsparciem systemowym w dziale multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (1)

  • xxx, 2015-03-29 06:49:34

    czy można ubiegać się o środki unijne na budowę przedszkola niepublicznego?