Unijne dotacje na energię odnawialną

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Częstochowa
  • 24-12-2011
  • drukuj
Popów i Mykanów znalazły się wśród sześciu gmin województwa śląskiego, które dostaną 1,9 mln zł, by korzystać z energii odnawialnej.
Unijne dotacje na energię odnawialną
Fundusze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Zarząd województwa śląskiego (zabierz głos/oceń marszałka województwa) zdecydował, że dofinansowanie otrzymają wszystkie złożone w ostatnim naborze wnioski, opiewające na prawie 1,9 mln zł – pisze „Gazeta Wyborcza Częstochowa”.

Łączna wartość sześciu realizowanych inwestycji to przeszło 3,8 mln zł. Największy, bo warty ponad 1,3 mln zł projekt realizuje Popów. Obejmuje modernizację centralnego ogrzewania w siedzibie urzędu gminy i wykonanie pompy ciepła, która pozyskuje ciepło z ziemi. Cała inwestycja ma się zakończyć w marcu przyszłego roku. Unijne dofinansowanie przekroczyło tu pół miliona złotych.

Podobne dofinansowanie otrzymała gmina Mykanów, która za prawie 900 tys. zł buduje hybrydowe instalacje do zasilania ulicznego oświetlenia.

Finał projektu przewidziano na przełom lat 2012/2013. Pozostałe gminy, do których popłyną unijne pieniądze to Bojszowy, Łodygowice, Tworóg oraz Goleszów. Wszystkie zaplanowały wykorzystanie energii słonecznej – pisze „Gazeta Wyborcza Częstochowa”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

ENERGETYKA ODNAWIALNA to klucz do SUKCESU!!!!

TEKO, 2011-12-24 17:17:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE